Header ad
Header ad

تعهد مقامات عالی رتبه دولت، برای توجه بیشتر به ولایت بلخ

تعهد مقامات عالی رتبه دولت، برای توجه بیشتر به ولایت بلخ

ارسالی: رسول پناهی

محمد ابراهیم خیراندیش، رییس شورای ولایتی بلخ، در راس یک هیئتی متشکل از ده تن از اعضای این شورا، در یک سفر رسمی به پایتخت کشور، طی دیدارهای رسمی و جداگانه با معاونان محترم ریاست جمهوری کشور، محترمان جنرال عبدالرشید دوستم، معاون اول و استاد سرور دانش،معاون دوم ملاقات نموده و ضمن بحث در مورد موضوعات مختلف مرتبط با مشکلات مردم بلخ، صداو خواسته های مردم شریف این ولایت را از حکومت وحدت ملی ارایه کردند.
رییس شورای ولایتی بلخ در این ملاقات، به نمایندگی از مردم بلخ، خواهان توجه جدی مقامات ارگ ریاست جمهوری و مسوولان مرکزی کشور، به ولایت بلخ شد. رییس و اعضای شورای ولایتی بلخ، روی نیازمندی‌های مردم ولایت بلخ، در عرصه‌های رشد کیفیت معارف، رفع نیازمندی‌های برق، بازسای و انکشاف متوازن و حفظ و بهبود امنیت و رفع چالش‌های اجتماعی از قبیل تداوی معتادان و افزایش بیکاری جوانان متخصص صحبت نموده و خواهان توجه جدی معاونان محترم ریاست جمهوری شدند. محترم جنرال عبدالرشید دوستم،معاون اول ریاست جمهوری ضمن خرسندی از ملاقات هیئت رهبری و اعضای شورای ولایتی بلخ، ضمن تعهد سپردن به رسیدگی به چالش‌های یاد شده، وعده‌ی هرنوع همکاری را با مردم شریف ولایت بلخ داد.
همچنان استاد سرور دانش،معاون دوم ریاست جمهوری، مشکلات کمبود برق، کیفیت معارف، فساد در نهادهای دولتی و بخصوص در نهادهای عدلی و قضایی ولایت بلخ را مورد بحث قرار داده و بر اخذ و عملی شدنِ تصامیم موثر در این عرصه‌ها تاکید نمود.
معاونان محترم ریاست جمهوری کشور، در دیدارهای شان با رییس و اعضای شورای ولایتی بلخ، با اشاره به اهمیت شوراهای ولایتی و حفظ صلاحیت نظارتی آنان، تاکید کردند که شورای ولایتی بلخ، باید در هماهنگی مستقیم با نهادهای مرکزی و محلی دولتی، سراغ مشکلات مردم را گرفته و برای رساندن صدای مردم رساتر از همیشه باشند.
رییس و اعضای شورای ولایتی بلخ دو روز قبل، در یک سفر رسمی عازم پایتخت شدند و قرار است با مقامات عالی‌رتبه‌ی کشور، جهت ارایه‌ی مشکلات و نیازهای مردم شریف ولایت بلخ، خواسته‌ها و توقعات آنان رااز رهبران حکومت وحدت ملی، ملاقات نمایند.

 

 

مطالب مرتبط