Header ad
Header ad

تمنا بهار، جوان فعال افغان

تمنا بهار، جوان فعال افغان
تمنا بهار فرزند سید امان الله، متولد سال ۱۳۷۵و باشنده اصلی ولایت کابل است.
تمنا بهار تعلیمات ابتدایه و متوسطه را به ترتیب در لیسه های عالی محمود طرزی و نسوان ده دانا به پایان رسانیده است. او در حال حاضر محصل دانشکده علوم سیاسی در دانشگاه هیواد است.
تمنا در ۱۲ سالگی ضمن دریافت دیپلوم های زبان انگلیسی و کمپیوتر، به تدریس زبان های دری، پشتو و انگلیسی آغاز کرد.
نخستین کار رسانه ای او در رادیو عالم منحیث گوینده آغاز شد و بعد در رادیوی انترنتی جوش منحیث گوینده برنامه های سیاسی، در رادیو سلام وطندار منحیث گزارشگر، در روز نامه باور تایمز منحیث گزارشگر، و در رادیو تلویزیون ستاره منحیث مسؤل رادیو و تهیه کننده برنامه های تلویزیونی اجرای وظیفه نموده است.
بهار در سال ۲۰۱۴، با جمعی از جوانان ِ همکار، ماهنامه ‘تمنای جوان’ را ایجاد کرد که تا اخیر سال ۲۰۱۶ فعالیت داشت اما پس از آن به دلیل مشکلات مالی نشر آن متوقف شد.
تمنا برنامه های زیادی را راه اندازی و برگزار نموده است که از آنجمله میتوان از نخستین جشنواره بهترین معلم سال که برای تشویق معلمین و بهسازی نظام آموزشی در سطح شهر کابل راه اندازی گردیده بود؛ برنامه حمایت از نیروی های امنیتی، برنامه ی تحت عنوان ‘لبخند تو امید من است، حمایت تو حمایت آینده من است’ که به منظور لبخند آوردن در لبان زنان و اطفال راه اندازی شده بود، یادآور شد.
تمنا در حال حاضر منحیث گوینده و گزارشگر در رادیو تلویزیون ملی و گزارشگر در هفته نامه کابل مصروف کار میباشد. او در سالهای اخیر، از سوی اداره امور، مجلس نماینده گان، مجلس سنا، مجله فانوس، سازمان خط نو و نهاد های خصوصی و دولتی دیگر به پاس فعالیت های ارزنده ی خود تقدیر گردیده است.
تمنا یه این باور است که انسان های قوی و با اراده میتوانند خارهای را که مانع پیشرفت شان میگردند بشکنانند و استوار و مقاوم برای رسیدن به اهداف خود به جلو گام بردارند.

مطالب مرتبط