Header ad
Header ad

دو کارگاه آموزشی وبلاگ سازی و رسانه های اجتماعی از سوی مجله فانوس در ولایت هرات برگزار شد

دو کارگاه آموزشی وبلاگ سازی و رسانه های اجتماعی از سوی مجله فانوس در ولایت هرات برگزار شد

دو کارگاه آموزشی سه روزۀ وبلاگ نویسی و رسانه های اجتماعی برای بیشتر از ۵۰ دانشجوی دانشگاه ‌های دولتی و خصوصی هرات برگزار شد. این کارگاه آموزشی به صورت حرفه ‌ای و کاربردی از طرف مجلۀ فانوس در انستیتیوت تحقیقات و مطالعات رسانه‌ ای افغانستان در شهر هرات برگزار شد.

در این کارگاه آموزشی  بیشتر از پنجاه تن از دانشجویان دختر و پسر سالهای سوم و چهارم دانشکده‌ های ژورنالیزم، ادبیات، حقوق و علوم سیاسی دانشگاه‌ هرات و تعدادی از دانشگاه های خصوصی شرکت نموده بودند.

فیصل کریمی، استاد آنلاین ژورنالیزم دانشگاه هرات، آموزگار و تسهیلگر این کارگاه آموزشی بود.

او برگزاری این چینن کارگاه های آموزشی را برای جوانان و دانشجویان بسیار مهم و ارزنده دانسته و می ‎‌گوید استفاده از ابزارهای نوین فناوری از جمله انترنت و وبلاگ‌ ها برای دانشجویان، در دریافت و انتقال دانش فوق العاده موثر است.

وی هدف از برگزاری این کارگاه آموزشی را بلند بردن ظرفیت و توانایی دانشجویان در زمینه استفاده از اینترنت به ویژه وبلاگ نویسی می‌ داند.

در همین حال، شرکت کنندگان در این کارگاه آموزشی با ابراز خرسندی، برگزاری چنین کارگاه های آموزشی را برای دانشجویان و شرکت کنندگان مفید دانسته و آشنایی با وبلاگ‌ ها را یکی از نیازهای مبرم برای خویش می‌ دانند.

فرهاد حقیار یکی از شرکت کنندگان می‌ گوید: “این کارگاه آموزشی شاید بیش از همه برای دانشجویان دانشکدۀ ژورنالیزم مفید باشد چون خبرنگاران می ‌توانند از وبلاگ‌ها همانند یک رسانه‎ ای شخصی به صورت رایگان برای اطلاع رسانی استفاده نمایند و سایر دانشجویان هم می ‌توانند از وبلاگ‌ها مطابق محتوا و کاربرد رشته ‌ی خویش استفاده کنند.”

الینا کریمی یکی دیگر از شرکت کنندگان، برگزاری کارگاه آموزشی وبلاگ‎ نویسی را مفید دانسته گفت: “ما توانستیم در مدت سه روز، درس ‌های که در دانشگاه در مدت چندین ماه درس داده می ‌شود را به صورت خلاصه‌ و فشرده بیاموزیم و به‌ صورت عملی کار نماییم.”

از سوی دیگر، غزال نورزایی دانشجوی دانشگاه هرات که دراین کارگاه شرکت کرده بود گفت خوشحال است که در کارگاه آموزشی وبلاگ نویسی و رسانه های اجتماعی شرکت کرده و از این بعد می تواند مقالات، نوشته ها و کارهای خانگی اش را در فضای وب منتشر کند. او برای برگزاری این برنامه از مجله فانوس تشکر کرد.

در پایان این کارگاه آموزشی، برای اشتراک کنندگان تصدیق نامه هایی از سوی مجله فانوس اهدا گردید.

مطالب مرتبط