Header ad
Header ad

سی و پنج تن از دانشجویان بلخ، آموزش وبلاگ‌نویسی را فرا گرفتند

سی و پنج تن از دانشجویان بلخ، آموزش وبلاگ‌نویسی را فرا گرفتند

مجله فانوس در ادامه‌ ی فعالیت‌ های آموزشی و ارتقای ظرفیت نسل جوان افغانستان، این‌ بار برنامه‌ ی آموزشی دو روزه، پیرامون آموزش وبلاگ‌‌ سازی، وبلاگ‌ نویسی و شبکه‌ های اجتماعی را برای دانشجویان ولایت بلخ برگزار کرد که ۳۵ تن از دانشجویان از دانشگاه‌ های بلخ، تاج، مولانا جلال‌الدین محمد بلخی، آریا و ابن سینا اشتراک داشتند.

به گفته‌ ی وحید احمد جلال زاده، صاحب امتیاز و مدیرمسوول مجله فانوس، این سومین برنامه‌ ی آموزشی پیرامون شبکه‌ های اجتماعی است که از سوی مجله فانوس در ولایت بلخ برگزار گردیده و مورد استقبال گسترده‌ یی از سوی دانشجویان ولایت بلخ صورت می‌ گیرد.

در همین حال مختار وفایی، روزنامه‌ نگار و آموزگار برنامه‌ ی آموزشی شبکه‌ های اجتماعی در ولایت بلخ، ارتقای ظرفیت دانشجویان و نیاز به دسترسی به شبکه‌ های اجتماعی را از اولویت‌ های توانمند سازی جوانان و دانشجویان دانسته و برگزاری چنین برنامه‌ های آموزشی را باعث تقویت باورهای آزادی بیان و گسترش فرهنگ استفاده از شبکه‌ های اجتماعی و گزارشگری شهروندی دانست.

طوبا مقدم، دانشجوی سال سوم دانشکده‌ ی حقوق دانشگاه مولانا، با سپاس‌ گزاری از برگزار کنندگان این برنامه‌ ی آموزشی، ارتقای ظرفیت جوانان و آشنایی دانشجویان با مولفه‌ های جهان امروز را از نیازهای آنان دانسته و خواهان ادامه‌ ی چنین برنامه‌ های آموزشی گردید. در عین حال پوهندوی ضیاءالدین ضیا قیصاری، رییس دانشگاه تاج که در محفل اختتامیه‌ ی کارگاه آموزشی حضور داشت، تاکید نمود که نهادهای فرهنگی، رسانه‌ یی و مدنی، رسالت دارند تا در قبال نسل جوان افغانستان متعهد بوده و بر جنبه‌ های آموزشی و ترویج مثبت آموزش تلاش کنند.

در ختم این برنامه‌ ی دو روزه‌ ی آموزش شبکه‌ های اجتماعی که در دانشگاه تاج و در روزهای چهارشنبه و پنج شنبه (۱۴-۱۵ جنوری)، برگزار گردیده بود،  تصدیق‌ نامه‌ های برای ۳۵ تن از اشتراک کنندگان اهدا گردید.

مطالب مرتبط