Header ad
Header ad

مجله فانوس ده نویسنده برتر جوان ۱۳۹۶ را معرفی کرد

مجله فانوس ده نویسنده برتر جوان ۱۳۹۶ را معرفی کرد

مجله فانوس در ادامه فعالیت های خود در راستای توانمندسازی جوانان از طریق رسانه، اینبار ده نویسنده برتر جوان را معرفی کرد. مجله فانوس حدود سه ماه قبل برنامه ی رقابتی مقاله نویسی را در سراسر کشور راه اندازی نمود که ده ها جوان از کابل و ولایات با نوشتن و ارسال دستنوشت های شان در این رقابت سهم گرفتند. این رقابت، با معرفی ده نویسنده برتر جوان در برنامۀ تجلیل از روز بین المللی جوانان که به ابتکار مجله فانوس و با همکاری معینیت امور جوانان وزارت اطلاعات و فرهنگ در تالار بین المللی مطبوعات برگزار شد، پایان یافت. در این برنامه از ده نویسنده برتر جوان با اهدای تندیس ِ “نویسنده برتر جوان”، و از پنج جوان فعال در راستای توانمندسازی و تامین حقوق جوانان ِ افغان با اهدای تقدير نامه ها تقدیر بعمل آمد.
هدف از راه اندازی اين رقابت معرفی جوانانِ قلم بدست؛ گردآوری دیدگاه ها، طرح ها و راه حل های جوانان پیرامون افراط گرایی؛ تشویق و ترغیب جوانان برای فراگیری فن نویسندگی، زمینه سازی برای تبادل دیدگاه ها و ارتباط سازی میان جوانان فعال بود.

از ميان ٨٦ مقاله ارسالی از کابل و ولايات، ده مقاله برتر توسط کیمته متشکل از اعضای مجله فانوس و استادان دانشگاه، انتخاب گرديد. نویسنده گان برتر ِ این رقابت از ولايت های كابل، بلخ، بدخشان، پروان، سمنگان و هرات هستند.
اين همايش با تلاوت آياتِ چند از قرآن اعظیم الاشأن آغاز گردید. نخست منيژه رامزی، مسوول برنامه های مجله فانوس، حضور مهمانان را خیر مقدم گفت و در مورد اهداف برنامه و فعاليت های مجله فانوس در كابل و ولايات توضیح مختصری ارائه نمود. در ادامه، داكتر كمال سادات، معين امور جوانان وزارت اطلاعات و فرهنگ، در مورد ارزش و اهميت برگزاری اين برنامه و وضعيت جوانان در کشور صحبت نموده از مجله فانوس جهت راه اندازی برنامه های مفید و موثر برای رشد استعداد ها و توانمندسازی جوانان قدردانی نمود. سپس بانو بهشته رحمانی، استاد دانشگاه و مجری برنامه های سياسی شبكه تلوزيونی آريانا، به نمايندگی ده نويسنده برتر، در مورد نقش جوانان در کاهش افراطگرایی و اهمیت اینچنین برنامه ها صحبت نمود. نصرت الله آخند زاده، ورزشكار موفق كشور نیز با استفاده از فرصت، در مورد وضعيت ورزش كاران افغان صحبت نموده و خواستار توجه مردم و دولت برای رشد ورزش در کشور شد. در بخش دوم برنامه، ضمن سپاسگزاری از مسوول مرکز لینکن ِ باغ ِ زنانه جهت حمایت و همکاری شان با جوانان کشور، از پنج جوان فعال و ورزيده در فعاليت های خبرنگاری، ورزشی و نظامی نیز با اهدای تقدیرنامه ها، تقدیر گردید.
برنامه با صرف چای و قرائت دعایه خاتمه یافت.

مطالب مرتبط