Header ad
Header ad

لویه جرگه جوانان فانوس در خبر

لویه جرگه جوانان فانوس در خبر
گردهمایی جوانان بخاطر در یافت راه حل برای مشکلات شان در کابل برگزار شد
برای خواندن متن کامل این مطلب اینجا کلیک کنید

نقل از خبرگزاری صدای افغان:

با همکاری موسسه جامعه باز افغانستان

گردهمایی جوانان بخاطر در یافت راه حل برای مشکلات شان در کابل برگزار شد

تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۰ ثور ۱۳۹۰ ساعت ۲۱:۲۰

 جوانان افغان از مسئولین ذیربط می خواهند، تا مشکلات که مانع پیشرفت های آنها می شود برای جلوگیری از این چالش ها اقدامات جدی نمایند.

با توجه به اینکه جوانان آینده سازان کشور می باشد، اما با آن هم تا هنوز هیچ توجه جدی از سوی مسئولین در راستای مشکلات جوانان افغان صورت نگرفته است.

اکثر جوانان به این باوراند که مشکلات امنیتی، بیکاری، اعتیاد و ازدواج های قبل از وقت، باعث به میان آمدن فشار های روحی و روانی در بین جوانان می شود.

به همین لحاظ ۵۰۰ تن از جوانان ولایات کابل، بغلان و بلخ با تدویر گردهمایی بخاطردریافت راه حل مشکلات شان و رسانیدن صدای خویش به گوش مسئولین ذیربط در تالار بین المللی مطبوعات وزارت اطلاعات و فرهنگ با همکاری جامعه باز افغانستان، گرد هم آمدند.

وحید احمد جلال زاده مدیر مسئول مجله فانوس و مسئول هماهنگی جوانان در گردهمایی مذکور، چنین می گوید: جامعه باز افغانستان با همکاری تخنیکی مجله فانوس، یک گروه تحقیقاتی متشکل از ۵۰۰ تن از جوانان سه ولایت افغانستان را برای ظرفیت سازی و آموزش های لازم برای جوانان ایجاد کرده است.

این گروه که عمدتاً از شاگردان صنوف بالای مکاتب تشکیل گردیده، از دولت می خواهد، به مشکلات جوانان توجه کند.
مدیر مسئول مجله فانوس اضافه کرد: از طریق این برنامه جوانان می توانند که مشکلات خویش را به گونه بهتر به گوش مسئولین زیربط برسانند.

روئین حیدری یک تن ازجوانان واشتراک کنند گان این محفل به خبرنگار خبرگزاری صدای افغان (آوا) گفت: ما در این جا جمع شده ایم تا برای مشکلاتی که امروز سد راه جوانان می باشد، راه حل در یافت نماییم تا از این طریق بتوانیم یک جامعه عاری از هر گونه مشکل را برای جوانان آینده کشور فراهم سازیم.

باید یاد آور شد که در این محفل قطعنامه ی از سوی جوانان شرکت کننده صادر شد که در متن این قطعنامه جوانان از مسئولین خواسته اند، تا درزمینه ی مشکل اقتصادی وامنیتی که مانع پیشرفت جوانان در راستای تعلیم تربیه می شود اقدام جدی نمایند.

همچنین موارد دیگری مانند، مشکل اعتیاد، جلوگیری از قاچاق مواد مخدر، ازدواج های قبل از وقت، بیکاری، آلودگی محیط زیست، سهم دهی جوانان در امورات دولتی و تضاد های قومی نیز ازخواسته جوانان در این قطعنامه می باشد.

مطالب مرتبط